ZS2 Otwock | Aktualności
Skip to main content

Patronat Politechniki

\"loading...\"

W dniu 10 marca miała miejsce historyczna chwila. Wydział Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej objął patronat nad otwockimi szkołami ponadgimnazjalnymi: Liceum Ogólnokształcącym Nr I im. K. I. Gałczyńskiego, Liceum Ogólnokształcącym Nr III im. Juliusza Słowackiego i oczywiście nad naszym Zespołem Szkół Nr 2.

Dyrektor "Nukleonika" oraz pozostali dyrektorzy szkół  spotkali się w siedzibie  Starostwa Powiatowego w Otwocku zDziekanem Wydziału - prof. nzw. dr hab. inż. Jarosławem Mizerą, Prodziekanem Wydziału ds. studenckich - prof. nzw. dr hab. inż. Jerzym Robertem Sobieckim oraz Prodziekanem Wydziału ds. nauczania prof. nzw. dr hab. inż. Dariuszem Oleszakiem. Podczas spotkania dyrektorzy szkół: Joanna Michalczyk, Robert Pielak i Henryk Matosek oraz Starosta - Mirosław Pszonka, Członek Zarządu - Aneta Bartnicka i Dyrektor Oświaty Powiatowej Hanna Majewska - Smółka otrzymali pamiątkowe medale z okazji 40-lecia Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej.

Dodatkowo nasza szkoła przekazała gościom materiały informacyjne i promocyjne "Nukleonika". Dzięki temu Uczelnia będzie mogła szczegółowo zapoznać się z charakterem naszej szkoły i ofertą kształcenia.

Po części oficjalnej Władze Wydziału odwiedzili szkołę, gdzie z panem Dyrektorem omówili szczegóły porozumienia.

Współpraca z Politechniką Warszawską to ogromna szansa dla naszej szkoły na dalszy rozwój i podniesienie jakości kształcenia. Na mocy porozumienia Wydział Inżynierii Materiałowej zobowiązał się do wspierania koncepcyjnego klas realizujących rozszerzone programy nauczania, a także wsparcia przy opracowywaniu autorskich programów nauczania. Otwiera ono również drogę do realizacji wspólnych przedsięwzięć naukowych i kulturalnych. Współpraca wiązała by się również z pomocą w nawiązywaniu kontaktów z instytucjami krajowymi i zagranicznymi, które mogą wpływać na jakość i poprawę warunków funkcjonowania szkoły lub modernizację poziomu kształcenia. Obustronna współpraca ma przynieść korzyści zarówno dla naszych uczniów jak i studentów Politechniki Warszawskiej.

Absolwenci naszej szkoły chętnie wybierają Wydział Inżynierii Materiałowej, więc tym bardziej cieszymy się na tę współpracę. Wielu naszych uczniów jest absolwentami tego Wydziału i dzisiaj nie mają problemów z pozyskaniem atrakcyjnej pracy.

Jesteśmy przekonani, że forma współpracy nawiązana w ramach patronatu przyczyni się do rozwoju młodzieży i przełoży na sięna lepsze wyniki naszych uczniów oraz naświadome podjęcie decyzji o wyborze swojej drogi edukacyjnej po ukończeniu szkoły ponadgimnazjalnej.

Dziennik elektroniczny

strona logowania do dziennika

elektronicznego:

LIBRUS LOGOWANIE

 

EGZAMIN ZAWODOWY

 


PartnerzyKontakt

Zespół Szkół nr 2 w Otwocku
ul. Pułaskiego 7
05-400 Otwock
Tel: (0-22) 779-30-70 
Fax: (0-22) 779-30-79  w 55
Dyrektor
dyrektor@nukleonik.pl
Sekretariat
sekretariat@nukleonik.pl

Godziny pracy sekretariatu:
Poniedziałek - piątek: 8:30 - 15:30
Uczniowie przyjmowani są od godz. 10:35

Mapa
© Zespół Szkoł nr 2 w Otwocku