ZS2 Otwock | Aktualności
Skip to main content

Wieczornica

\"loading...\"

W czwartkowy wieczór "Nukleonik" zaprosił na spotkanie z historią...Wieczornica "Zaszum nam Polsko nad katyńskim lasem" wpisuje się w cykl imprez związanych z patronatem nad pomnikiem Katyń 1940. Uroczystości rozpoczęły wystąpienia przedstawicielki Instytutu pamięci Narodowej z wydziału Edukacji Historycznej p. Anny Klimowicz oraz p. Katarzyny Wróblewskiej wiceprezesa Zarządu i uczestniczki Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego.

Po faktograficznej części wielu wzruszeń dostarczyła prezentacja finalistów konkursu recytatorskiego. Również wyniki konkursu wywołały emocje – choć przecież ten rodzaj poezji nie jest lekki w odbiorze, ani z popularny wśród młodzieży...Adrian, Łukasz – dla nas to Wy byliscie najlepsi! :)

W czasie obrad jury krótką prelekcję na temat antologii poezji katyńskiej wygłosił Tomasz Maciążek, nasz uczeń, a jednocześnie pasjonat i entuzjasta tej tematyki.

A potem wieczór przeniósł gości w czasie...Las....może nawet ten katyński?... scena z obozu, żołnierze w mundurach ...wiersze i pieśni wyciskające łzę wzruszenia...Nie tylko siłą słowa, ale postawą młodych ludzi, którzy tak licznie i całym młodzieńczym sercem, jak tylko potrafili zaangażowali się w odegranie swoich ról... "Te czasy minęły, odeszły gdzieś w dal, nie było nas wtedy na świecie....Gdy nasi rodacy walczyli za kraj, wierzyli, że nam będzie lepiej" – śpiewali na koniec. A łezka w niejednym oku zalśniła... 

Pani Małgosiu, pani Jolu "zjadaczy chleba" zaiste "przerobiłyście w aniołów"! :)

Po spektaklu wręczono nagrody w konkursie recytatorskim i plastycznym. Warto było! Zwycięzcy wyszli nie tylko ze znakomitymi pozycjami książkowymi, ale również z bogatsi o nowe słuchawkifirmy Snopy, głośnikbezprzewodowy BLOW, pamięć USB 32GB  oraz w designerską koszulkę projektu Piotra Mikity z klasy 3b.

 

Po sporej dawce emocji podziękowano sponsorom, bez których nie byłoby możliwe to spotkanie i zaproszono gości do wspólnego zdjęcia.

Po uroczystości można było posiedzieć w klimatycznej kawiarence, obejrzeć stare filmy, skosztować smakołyków - dzieł sztuki cukierniczej mam naszych uczniów z klasy 3B. Dziekujemy! :)

Uroczystość objęlipatronatem  Pan Mirosław Pszonka Starosta Powiatu Otwockiegooraz Pan Zbigniew Szczepaniak Prezydent Miasta Otwocka.

Sponsorami uroczystości byli Starosta Powiatu Otwockiego, Prezydent Miasta Otwocka, Stowarzyszenie Klub Twórczego Myślenia, Rada Rodziców przy Zespole Szkół Nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Otwocku.

 

Dekoracje  wymyśliła i zrobiła dla nas p. Ania  Niedźwiedzka Jędrzejewska (liczymy na miłą i długą współpracę....:) )

Podziękowania należą się również p. Andrzejowi Ostasowi za piękne książki, które stały się nagrodami w konkursie recytatorskim.

Warto dodać, że piekne bukiety dla gości zostały zrobione przez p. AnnęTomaszewską.

 

Warto wymienić osoby, które czynnie zaangażowały się w przygotowanie wieczornicy (i znów całkiem spore grono ....)

organizacja, nawigacja, top manegement, mózg - Małgorzata Piwek, Jolanta Wilczek (katedra języka polskiego w Nukleoniku)

montaż dekoracji, praca na wysokościach - p. Łukasz Kucmin (nasz strażak :) )

sprzęt, nagłośnienie, obsługa medialna: Bartłomiej Stocki 3b, Jakub Belzyt 1b, Marcin Chodyra 1b

Sporej dawki wzruszeń dostarczyli nam :

Karol Pyza 2s pianino

Jakub Bogdalski 3b  i Tomasz Grzegorzewski 2b gitara

aktorzy i śpiew (dziwne, ale się udało....cud!)

Dalila Chetouane 1b

Elżbieta Dudek 3b

Kinga Podsiadlik 2b

Piotr Mikita 3b

Adrian Bąk 2b

Andrzej Jakubiak 4d

Łukasz Masny 4d

Kamil Klemans 3b

Patryk Ostas 3b

Bartłomiej Stocki 3b

Mikołaj Rosolak 3b

Sebastian Biernacki 3b

Adrian Izdebski 3b

 

Prowadzenie: Maciej Papis 2b, p. Agnieszka Malesa (pokój nauczycielski :) )

 

Kawiarenkę prowadziły dziewczęta z klasy 2e pod kierownictwem p. Małgorzaty Kaczor.

Wystawę na korytarzu przygotowały p. Dorota Konkol-Góras, p. Joanna Siwek, p. Agata Mrowiec.

Dziękujemy za pomoc wszystkim zaangażowanym w przygotowania uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły (p. Asiu, p. Elu wielkie dzięki!:) )

Dziennik elektroniczny

strona logowania do dziennika

elektronicznego:

LIBRUS LOGOWANIE

 

EGZAMIN ZAWODOWY

 


PartnerzyKontakt

Zespół Szkół nr 2 w Otwocku
ul. Pułaskiego 7
05-400 Otwock
Tel: (0-22) 779-30-70 
Fax: (0-22) 779-30-79  w 55
Dyrektor
dyrektor@nukleonik.pl
Sekretariat
sekretariat@nukleonik.pl

Godziny pracy sekretariatu:
Poniedziałek - piątek: 8:30 - 15:30
Uczniowie przyjmowani są od godz. 10:35

Mapa
© Zespół Szkoł nr 2 w Otwocku