ZS2 Otwock | Aktualności
Skip to main content

Powiatowy Dzień Strażaka

\"loading...\"

Dnia 24.05.2019 r. na zaproszenie Komendanta Powiatowej Straży Pożarnej w Otwocku st. bryg, mgr inż. Mariusza Zabrockiego oraz Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej mł. bryg. mgr inż. Radosława Podgórskiego uczniowie Nukleonika klas z innowacją strażacko - ratowniczą mieli zaszczyt uczestniczyć w uroczystościach obchodów "Powiatowego Dnia Strażaka". W trakcie uroczystości strażacy KP PSP w Otwocku odebrali awanse na wyższe stopnie służbowe z rąk gościa specjalnego Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego nadbrygadiera Bogdana Łasicy, otrzymali również odznaczenia i medale, a także wyróżnienia od władz samorządowych. Niezwykłym gościem specjalnym był kpt. w st. spocz. Tadeusz Sułkowski - żołnierz niepodległościowego podziemia, który opowiedział krótko swoje wspomnienia z okresu wojny, zaśpiewał i opowiedział o znaczeniu Hymnu Bohaterskiego Batalionu Harcerskiego "Parasol" - najbardziej znanej piosenki Powstania Warszawskiego oraz pogratulował wszystkim strażakom ich odwagi i poświęcenia dla bezpieczeństwa i ratowania życia na co dzień.
W tym roku poświęcono kolejny nowy pojazd Naszej Komendy - dwuosiowy IVECO z hydrauliczną drabiną wysiężną MAGIRUS. Pojazd ten to jedna z 16-tu jednostek w Polsce, którego wysięg drabiny wieloprzęsłowej sięga nawet 32 m.
Udział młodzieży Nukleonika w uroczystościach to dla nas ogromny zaszczyt. Jesteśmy dumni mogąc kształcić kolejne pokolenia w duchu tradycji służby strażackiej i ratowniczej.
Foto: Piotr Tabencki i ZS Nr 2 w Otwocku

Dziennik elektroniczny

strona logowania do dziennika

elektronicznego:

LIBRUS LOGOWANIE

 

EGZAMIN ZAWODOWY

 


PartnerzyKontakt

Zespół Szkół nr 2 w Otwocku
ul. Pułaskiego 7
05-400 Otwock
Tel: (0-22) 779-30-70 
Fax: (0-22) 779-30-79  w 55
Dyrektor
dyrektor@nukleonik.pl
Sekretariat
sekretariat@nukleonik.pl

Godziny pracy sekretariatu:
Poniedziałek - piątek: 8:30 - 15:30
Uczniowie przyjmowani są od godz. 10:35

Mapa
© Zespół Szkoł nr 2 w Otwocku