ZS2 Otwock | Aktualności
Skip to main content

Umowa z PKP Intercity S.A.

\"loading...\"

8 listopada 2019 r. w Nukleoniku podpisano umowę dotycząca organizacji dualnego systemu kształcenia dla klasy technik elektroenergetyk transportu szynowego. Umowę w sprawie współpracy podpisali Monika Chudek, dyrektor ZS Nr 2 i Cezary Łukaszewski, starosta otwocki, a z drugiej strony - Ewa Gruszka, dyrektor PKP Intercity Zakład Centralny.

Na spotkaniu obecni byli również pan Piotr Paluchowski z PKP Intercity oraz Waldemar Mazurek, kierownik szkolenia praktycznego ZS Nr 2. To w dużej mierze dzięki ich zaangażowaniu osiągnięcie porozumienia i w rezultacie podpisanie umowy było możliwe.

Głównym celem zawartej współpracy jest wsparcie Szkoły w realizowaniu dualnego systemu kształcenia, który zapewni odbycie części zajęć w przyszłym miejscu pracy oraz  wszechstronne przygotowanie uczniów do prawidłowego funkcjonowania na rynku pracy w spółkach kolejowych w tym przede wszystkim w PKP Intercity S.A. W ramach współpracy Spółka będzie pomagać w organizacji praktycznej nauki zawodu, która będzie prowadzona przez pracowników Spółki w pomieszczeniach warsztatowych na terenie Zakładu Centralnego PKP IC zlokalizowanego na Olszynce Grochowskiej przy ul. Chłopickiego 53 w Warszawie. Spółka będzie również przyjmować uczniów na miesięczne praktyki oraz w miarę możliwości wspierać finansowo Szkołę w doposażeniu sal szkoleniowych na terenie Szkoły. Są przewidziane również stypendia finansowe dla najzdolniejszych uczniów, które już w tym roku obejmą uczniów z najlepszymi wynikami w nauce z klasy 2g.

Dodatkowo podczas spotkania goście mogli uczestniczyć w uroczystości szkolnej, która tego dnia się odbywała. Wszyscy o symbolicznej godzinie 11:11 uroczyście odśpiewali 4 zwrotki hymnu Polski. A to wszystko w ramach akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży - "Szkoła do hymnu". #SzkolaDoHymnu

Dziennik elektroniczny

strona logowania do dziennika

elektronicznego:

LIBRUS LOGOWANIE

 

EGZAMIN ZAWODOWY

 


PartnerzyKontakt

Zespół Szkół nr 2 w Otwocku
ul. Pułaskiego 7
05-400 Otwock
Tel: (0-22) 779-30-70 
Fax: (0-22) 779-30-79  w 55
Dyrektor
dyrektor@nukleonik.pl
Sekretariat
sekretariat@nukleonik.pl

Godziny pracy sekretariatu:
Poniedziałek - piątek: 8:30 - 15:30
Uczniowie przyjmowani są od godz. 10:35

Mapa
© Zespół Szkoł nr 2 w Otwocku