ZS2 Otwock | Aktualności
Skip to main content

Jasełka w Nukleoniku

\"loading...\"

Niecodzienny nastrój, czyli Jasełka w Nukleoniku.

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas w naszym kalendarzu, najdroższy, najbliższy, bo wywołuje falę marzeń najczulszych i najmilszych, rozlewa się na ludzkich twarzach uśmiechem, ogarnia serca i dusze wielkim wzruszeniem.

W piątkowy grudniowy dzień na szkolnych korytarzach dało się wyczuć iście świąteczną atmosferę. Wszyscy, którzy tego popołudnia przybyli do szkoły, poczuli magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W klasach od kilku dni królowały odświętnie przystrojone choinki. W salach lekcyjnych czekały bożonarodzeniowe dekoracje. Wokół unosił się zapach świątecznych wypieków przygotowanych na spotkania klasowe.

Tegoroczne Jasełka miały uzmysłowić nam, że bardzo często żyjąc w pośpiechu, w świecie pieniędzy i wartości materialnych, nie zauważamy prawdziwego sensu świąt i zapominamy, czym jest wiara, nadzieja i miłość. Tym razem w role aktorów wcielili się uczniowie kl. 1gG technikum, czyli elektroenergetycy transportu szynowego. Przedstawienie obejrzała dyrekcja, nauczyciele i cała społeczność uczniowska. Aktorzy dali z siebie wszystko a publiczność, jak zawsze dopisała. Zaangażowani w Jasełka uczniowie wspaniale odegrali swoje role. Starannie wykonane dekoracje sprawiły, że sala wyglądała uroczo. Atmosferę świąteczną umilił śpiew kolęd i pastorałek w wykonaniu młodych artystów. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie otrzymali gromkie brawa. Miłym akcentem piątkowej uroczystości były życzenia skierowane do wszystkich uczniów Zespołu Szkół Nr 2 im. Marii Skłodowskiej – Curie :

Wesołych Świąt!

Bez zmartwień,

Z gościem, co niesie szczęście, na którego zawsze czeka wolne miejsce.

Niech gałązki świerkowe pachną na zdrowie,

 A z Gwiazdką pod łuną jasną,

 Życzcie sobie najwięcej zwykłego, ludzkiego szczęścia.

Wszystkim zaangażowanym w realizację tego przedsięwzięcia  serdecznie dziękujemy.

Justyna Warda – Białek i Jolanta Wilczek

Dziennik elektroniczny

strona logowania do dziennika

elektronicznego:

LIBRUS LOGOWANIE

 

EGZAMIN ZAWODOWY

 


PartnerzyKontakt

Zespół Szkół nr 2 w Otwocku
ul. Pułaskiego 7
05-400 Otwock
Tel: (0-22) 779-30-70 
Fax: (0-22) 779-30-79  w 55
Dyrektor
dyrektor@nukleonik.pl
Sekretariat
sekretariat@nukleonik.pl

Godziny pracy sekretariatu:
Poniedziałek - piątek: 8:30 - 15:30
Uczniowie przyjmowani są od godz. 10:35

Mapa
© Zespół Szkoł nr 2 w Otwocku