ZS2 Otwock | Aktualności
Skip to main content

Wycieczka do Ambasady

\"loading...\"

Dnia 15 stycznia 2020 r. w ramach projektu Deutsch Plus młodzież klas pierwszych, ucząca się języka niemieckiego, wybrała się wraz z Jarosławem Wowakiem i Leszkiem Pobereżko do Ambasady Republiki Federalnej Niemiec w Polsce. Dzięki uprzejmości Jej Ekscelencji Pana Ambasadora oraz Wydziału Kultury mogliśmy poznać i zwiedzić kulisy Ambasady, poznać historię budynku, jego dzieje i rozwój oraz samej Ambasady, jako placówki dyplomatycznej. Pani Joanna Janecka, w sposób wyczerpujący, odpowiadała na najbardziej szczegółowe pytania związane z życiem i pracą w Ambasadzie, opowiadała o kulisach i zawiłościach budynku oraz niezwykłych sytuacjach, które wydarzały się w czasie oficjalnych spotkań. Uczniowie mogli także zobaczyć mieszkanie p. Ambasadora, który mieszka na terenie Ambasady oraz poznać ścieżki, którymi Dyplomata porusza się po terenie Ambasady. Największy zachwyt wzbudziło auto Pana Ambasadora, nowe BMW, przed którym uczniowie mogli sobie zrobić zdjęcie, a nawet na nim poleżeć. Niezwykłym doświadczeniem była także możliwość dotknięcia oryginalnego fragmentu Muru Berlińskiego, który znajduje się w głównym holu.
W imieniu Jego Ekscelencji Pana Ambasadora Rolfa Nikla zostaliśmy zaproszeni na kolejna wizytę 3 czerwca 2020 r. oraz na Oktoberfest, który będzie organizowany w Ambasadzie.
W imieniu całej społeczności serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie oraz za pamiątki, które otrzymaliśmy. Z pewnością staną się one motywacją do nauki języka niemieckiego.


Vielen herzlichen Dank.

Dziennik elektroniczny

strona logowania do dziennika

elektronicznego:

LIBRUS LOGOWANIE

 

EGZAMIN ZAWODOWY

 


PartnerzyKontakt

Zespół Szkół nr 2 w Otwocku
ul. Pułaskiego 7
05-400 Otwock
Tel: (0-22) 779-30-70 
Fax: (0-22) 779-30-79  w 55
Dyrektor
dyrektor@nukleonik.pl
Sekretariat
sekretariat@nukleonik.pl

Godziny pracy sekretariatu:
Poniedziałek - piątek: 8:30 - 15:30
Uczniowie przyjmowani są od godz. 10:35

Mapa
© Zespół Szkoł nr 2 w Otwocku