ZS2 Otwock | Aktualności
Skip to main content

Nauczanie zdalne

\"loading...\"

DOBRE PRAKTYKI W PROCESIE NAUCZANIA ZDALNEGO

1. Większość Twoich szkolnych aktywności przeniesie się teraz do Internetu. Pamiętaj o swoim bezpieczeństwie!

• Nie otwieraj plików nieznanych typów, czytaj uważnie pojawiające się na ekranie komunikaty, nie reaguj na te, które zalecają otwarcie jakiegoś pliku od nieznanego dostawcy.
• Zawsze zwracaj uwagę, w co klikasz, bo przypadkiem możesz ściągnąć wirusa z plikiem muzycznym czy filmem. Do zabezpieczania się przed wirusami komputerowymi, stosuj?program antywirusowy. Dbaj o to, aby był to program zawsze aktualny
• Stosuj trudne do odgadnięcia hasła, które są kombinacją liter i cyfr oraz znaków specjalnych.
• Nie podawaj wszystkich informacji o sobie oraz nie wysyłaj swoich zdjęć. Nie przesyłaj emailem, wiadomością tekstową w telefonie komórkowym żadnych danych osobistych, haseł, loginów, numerów kart kredytowych.
• Dwukrotnie przemyśl, zanim pozwolisz aplikacji na uzyskanie dostępu do Twojej lokalizacji czy treści w telefonie. Ta sama zasada dotyczy korzystania ze stron internetowych – nie klikaj “Akceptuję” czy “Potwierdzam” za każdym razem, kiedy chcesz jak najszybciej dostać się na witrynę internetową. W ten sposób udzielasz zezwoleń na dostęp do wielu informacji – warto najpierw zapoznać się z regulaminem i dokładnie sprawdzić, co akceptujesz.
• Jeśli korzystasz z serwisów społecznościowych, zadbaj o odpowiednie ustawienia prywatności. Im mniej informacji udostępniasz osobom postronnym, tym lepiej.
• Zabezpiecz efekty swojej pracy, muzykę, zdjęcia, cenne dokumenty. Twórz kopie zapasowe i przechowuj je w bezpiecznym miejscu.
• W razie wątpliwości odnośnie do tego, jak w danej sytuacji postąpić, poproś o radę swoich rodziców lub innych dorosłych, którym ufasz.
• Nie rozpowszechniaj zdjęć, nagrań Twoich kolegów i nauczycieli! Materiały wysyłane po to, by pomóc Ci się uczyć możesz wykorzystywać tylko do pracy indywidualnej!
• Zachowaj się kulturalnie. Nie używaj wulgaryzmów, nie przesadzaj z emotkami, niemerytorycznymi uwagami, czy komentarzami. Nie zaśmiecaj wspólnej przestrzeni. Na grupach klasowych przeznaczonych do kontaktu z nauczycielami, powinny być tylko ważne i konkretne informacje.

2. Bądź systematyczny

Nie odkładaj pracy na później, codziennie loguj się do dziennika elektronicznego Librus, odczytuj wiadomości, wykonuj zadania. Jeśli pojawią się zaległości, w tym nowym systemie pracy możesz sobie po prostu nie poradzić…

3. Najważniejsza teraz jest organizacja

• Organizacja miejsca do pracy – wygodne krzesło, biurko, uprzątnięte, przewietrzone pomieszczenie to bardzo, bardzo pomaga w nauce.
• Organizacja dnia – ułóż sobie plan dnia, zarządzaj swoim czasem, rozdysponuj go na samodzielną naukę, kontakt z nauczycielami i wypoczynek. Nie przesadzaj z komputerem, telefonem – jeśli uczysz się wykorzystując Internet, wyloguj się by wypocząć.

4. Dbaj o siebie!

To trudny czas dla nas wszystkich. Szalejąca epidemia, zmiana sposobu nauki, konieczność przeorganizowania wszystkiego wokół – ogromny stres. Dbaj o relacje ze swoimi bliskimi, o bliskość, o przyjaciół.
Pamiętaj o regularnych posiłkach, o aktywności fizycznej.
Jeśli będziesz miał gorszy nastrój, doświadczysz trudności – porozmawiaj z wychowawcą, pedagogiem, psychologiem. Czasem napisać kilka słów jest łatwiej niż spotkać się oko w oko. Wspaniały zespół specjalistów na pewno nie zostawi Cię bez pomocy!

Dziennik elektroniczny

strona logowania do dziennika

elektronicznego:

LIBRUS LOGOWANIE

 

EGZAMIN ZAWODOWY

 


PartnerzyKontakt

Zespół Szkół nr 2 w Otwocku
ul. Pułaskiego 7
05-400 Otwock
Tel: (0-22) 779-30-70 
Fax: (0-22) 779-30-79  w 55
Dyrektor
dyrektor@nukleonik.pl
Sekretariat
sekretariat@nukleonik.pl

Godziny pracy sekretariatu:
Poniedziałek - piątek: 8:30 - 15:30
Uczniowie przyjmowani są od godz. 10:35

Mapa
© Zespół Szkoł nr 2 w Otwocku